חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

גרעין עודד בקהילה

שנת שירות בתנועה החדשה

להיות גרעינרים בתנועה החדשה

התנועה החדשה זו תנועת הנוער הגדולה והמגוונת במרחב הכפרי!
זוכרים איך זה התחיל ? אנחנו פה כדי להזכיר!
בסוף שנת תשע"ב, מתוך חיבור רעיוני עם ארגון השומר החדש, ראשי מועצות, בוגרים וקהילות שבעברם היו בתנועת בני המושבים- הוקמה תנועה חדשה בישראל. כולם יחד עיצבו את חזון התנועה, אופיה ושאיפותיה. גדלנו אנחנו ממשיכים לצמוח וכיום אנו מונים למעלה מ-25,000 חניכות וחניכים, מכיתה ד' ועד יב' שפעילים ומתחנכים בתנועה. הפעילות מתקיימת במעל ל- 200 ישובים, 30 מועצות אזוריות, מקומיות, ובערים.

רוצים לראות מה זה להיות גרעינר בתנועה החדשה? 

 

הערכים והחזון שלנו

אנו רואים בערכי הליבה כאבני דרך אשר מתווים את מסלולנו הערכי,  מתוך ערכים אלו אנו שואבים ושואפים לקיים חברת מופת צעירה ובוגרת. התנועה החדשה מאפשרת הגשמה בקבוצה, בקהילה ובחברה ושואפת לחנך למצוינות ערכית, להגביר את הערבות ההדדית ולחנך בוגרים משפיעים שיפעלו בכל שכבות ואוכלוסיות החברה הישראלית בתוך ומחוץ למרחב הכפרי.

טוב ששאלתם!
שנת השירות בתנועה לא דומה לשום דבר אחר שהכרתם, וגם בין המועצות השונות –
העשייה היא שונה!

אחרי שבחרתם לתרום שנה, לדחות את הגיוס ולהתנדב לעשייה משמעותית בחברה, אתם מגיעים אלינו. חברי הגרעין שלנו מתגוררים בקומונות שמבוססות על חיי שיתוף ומשימתם החינוכית היא בישובים השונים שבמועצות האזוריות והמקומיות. בכל ישוב במועצה פועל מוקד, ק"ן, של תנועת הנוער שם מודרכות קבוצות הגיל השונות, מכיתה ד' ועד כיתה יב'. החניכים שלנו עוברים במהלך השנה מגוון פעילויות, החל מאירועי שיא, מפגשים שבועיים, סמינרים ועד טיולי שטח מאתגרים. ואת כל אלו – הגרעינרים שלנו מובילים, מדריכים ויוצרים!

הגרעינרים מדריכים את שכבת ט', מובילים את צוות ההדרכה, מנהלים את ימי הפעילות התנועתיים בק"ן, מובילים פעילויות לשכבת הגיל תיכון, מפתחים קשרים אישיים עם מגוון חניכים, מסייעים לפתרון דילמות חינוכיות מידי יום, מדריכים בסמינרים וטיולים ארציים, מובילים את המועצה באירועי שיא ועוד.

הגרעינר הוא שותף מרכזי במעשה החינוכי, הגרעינרית מדריכה הפועלת מתוך זיקה וקשר לערכי התנועה. תפקידם הוא תפקיד המתווה דרך, נורמות וערכים לחניכים רבים בקהילות השונות.

  • אנו רואים משמעות גדולה ביכולת שלנו להישאר במשפחה אך לחוות אותה מזווית שונה. מה שחוויתם בק"ן שלכם בישוב, כנראה שונה מאוד ממה שאתם עשויים לחוות בישוב אחר, במועצה אחרת ואפילו במחוז אחר. יש לכם הזדמנות לקחת את כל מה שהכרתם, למדתם והתחנכתם, ליישם ולהעביר אותו במקום אחר.
  • להיות גרעינר זה לבחור בהמשך תהליך התחנכות ופיתוח אישי. אנו רואים בגרעינרים שלנו חניכים גם בעצמם, אשר יקבלו ליווי מלא ויעברו גם הם תהליך חינוכי על ידי הצוות הבוגרים במועצות ובתנועה. הפיתוח האישי שלכם הוא מטרה חשובה עבורנו.
  • כל החוויה הזו אינה שלמה כמובן מבלי לדבר על שכבת הגרעין שמקבלת מקום משמעותי בשנת השירות. מה יותר טוב מלחוות חוויות משמעותיות כל כך, ולדעת שלציידכם יש עוד הרבה גרעינרים וגרעינריות שחווים דברים דומים וקרובים אליכם ויוכלו תמיד להיות שם עבורכם? זה המקום ליצור מעגל חברתי משמעותי וחיובי שילך איתכם כל החיים!

אחת מהמשימות החשובות שלנו כתנועה היא ללוות את הש"שנים שלנו בצורה המיטבית ביותר.
במהלך כל שבוע יתקיים יום ליווי משימתי אשר יהווה מפגש מקצועי, מקום עבודה וריכוז המשימות השבועיות והשנתיות. במפגש תמקדו את עיסוקכם ותנתבו את האנרגיה בצורה יעילה.
בנוסף, יום אחר בשבוע יוקדש לליווי קומונה בהובלה של מנחה קומונה, יתקיים מפגש של חברי הקומונה בו נעבד את החוויה הרגשית שאתם עוברים, נלווה תהליכים חברתיים ונייצר קבוצה משמעותית וחיובית.
כמו כן, במהלך השנה יתקיימו סמינרים וימי הכשרה מקצועיים שיסייעו לכם להיות מדריכים איכותיים.

מדהים!
השלב הראשון : בחודש אוקטובר תפתח הרשמה באתר התנועה למרכז הערכה (מיונים).
במהלך מרכז הערכה תעברו גם ראיון אישי שבועיים לאחר מרכז הערכה תקבלו כבר תשובה אם התקבלתם או לא.

תאריכים מרכזי הערכה: 
סמינר בחירה בשנת שירות (מתעניינים) – 20-21.10
מרכז הערכה 1- 24-25.11
מרכז הערכה 2- 5-6.1

מוזמנים ליצור איתנו קשר לפרטים נוספים

 מייל: olympus.the.new.movement@gmail.com 
יונתן, רכז שנת השירות:  050-9970084 | עוז, אחראי על תהליך המיון : 055-6630087

 

הגשת מועמדות למשרה:

גרעין שנת שירות

הגשת מועמדות למשרה:

גרעין שנת שירות