עינב דרור

חקלאי

צביקה ברוש ז"ל, בוקר מיתולוגי מטבעון, נפטר בשנת 2017, החזיק לאורך שנים עדר בקר באלונים. העדר קיים מסוף שנות ה-40. צביקה ברוש נכנס לנהל את העדר בשנות ה-70, לפני 4 שנים בעקבות טרגדיה אישית משפחתית וגילו המופלג שהקשה עליו להחזיק את העדר בגין העבודה הפיזית הקשה הדורשת גם כוח נפשי, החלו חיפושים אחר אדם בעל פוטנציאל להחליפו. בתיווך של ארגון "השומר החדש" נמצא עינב דרור שנכנס לנעליו של צביקה תחת הדרכתו האישית.

הבעלות על עדר הבקר הנה בשותפות בין קיבוץ אלונים לעינב דרור. שטחי המרעה נמצאים ביער אלונים, אזור רווי פשיעה חקלאית. עינב דרור, חקלאי צעיר, אב לשני ילדים, משקיע את כל כולו בעדר.
בשל המיקום הגיאוגרפי הבעייתי של העדר נדרשת נוכחות צמודה של שומר או בוקר. עינב נמצא בשטח בחורף ובקיץ, בימים ובלילות. כשיש שמירה של הארגון זהו הזמן היחיד שהוא יכול להקדיש למשפחתו.

נוכחות הבוקר והשומרים על העדר היא בפועל שמירת הקרקע הטובה ביותר, מה שמאפשר לקיים במקום ובסביבה מסלולי טיול, פעילות נופש, תרבות ופנאי. ביער זה עובר גם שביל ישראל. במרוצת השנים העדר סבל מניסיונות גנבה בלתי פוסקים ובשנת 2010 נגנבו 12 עגלים. הגנב נתפס ולצד הגנבה נוצרו נזקים רבים ליער ולעצי האלון הנמצאים בו. ארגון "השומר החדש" נכנס למוקד זה בשנת 2012. כיום, מתנדבי הארגון מסייעים בשמירה ובעבודה חקלאית.

פעילים משתפים חוויות...

חזרה למפת מוקדי הפעילות