גרעין הנח"ל של ארגון "השומר החדש" הוא מסלול ייחודי מסוגו מסוגו שמחזיר את משימת ההתיישבות לנח"ל. הגרעין מחזיר את המשימות שאפיינו את הנח"ל לפני כ-30 שנה: עיסוק בהתיישבות, בעבודה חקלאית ובחיזוק יישובים. הגרעין מורכב מ-15 בנים ובנות המגיעים משנת השירות בשומר החדש. המשתתפים במסלול מתיישבים בגרעין בקיבוץ מנרה, קיבוץ שכמעט ולא נותרו בו צעירים והם משתלבים בחיי הקהילה, עובדים בחקלאות ומחיים את הקיבוץ.

משתתפי גרעין הנח"ל של "השומר החדש" מקבלים ליווי צמוד לאורך כל השירות הצבאי.
המסלול מורכב משנתיים וחצי של שירות צבאי ועוד כ-10 חודשים פרק משימה.
עם ההגעה לפרק משימה הקבוצה תקבל ליווי של רכז ברבע משרה ומפגש של דינמיקה קבוצתית אחת לשבוע. לאורך השירות הצבאי הקבוצה עוברת מפגשי גיבוש וחשיבה שמטרתם יצירת קבוצה עם ערכים ומטרות משותפים אשר מסוגלים לייצר משימה משמעותית. במהלך השנה יתקיימו כ-3 מפגשים של הקבוצה במטרותיהם גיבוש הקבוצה והכנה לפרק המשימה.

פרטי התוכנית

תהליך

1. לאחר החתימה לנח"ל, ישנו הליך בירוקרטי של אישור החברות במסלול הנח"ל על ידי מיטב ועל ידי משרד הבטחון. רק לאחר האישור הסופי, ניתן יהיה להבטיח את ההצטרפות לשנת השרות של תנועת תרבות.

2. ישנה אפשרות לחתום לנח"ל בשתי תנועות שונות אך לקראת סוף השנה החניך יצטרך לבחור באחת מהתנועות ולבטל חתימה אחת.

3. החתימה לנח"ל צריכה להיערך בפברואר, על מנת שיוכלו להתבצע הליכים מול מיטב של דחיית השרות. לאחר פברואר, אפשר עוד לחתום לנח"ל, אך יש פחות התחייבות לאשר כל בקשה של דחיית שרות על ידי מיטב.

אחוזי פיקוד

על מנת שלנח"ל תהיה שדירת מפקדים שצמחה בנח"ל המכירה אותו מודעת למטרותיו ומאמינה בדרכו, על כל גרעין להפריש מתוכו חברי גרעין לתפקידי פיקוד והדרכה וכו'.

עזיבת הגרעין במהלך השירות

במהלך שנת השירות או השירות הצבאי ניתן לעזוב בכל שלב את הגרעין.

המהלך כולל חתימת ויתור על הגרעין.

במהלך שנת השירות חתימה על ויתור תוציא את הש"ש מגיוס לחטיבת הנח"ל ולשירות עם יתר חברי הקבוצה.

גלריית תמונות

יצירת קשר:

אלרואי חנן - 052-6533493 |  elroi@hashomer.org.il

גרעין הנח”ל של השומר החדש