"אוהבים אותך מולדת, בשמחה בשיר ובעמל" 

 

מי היא משפחת הפרייארים? 

משפחת הפרייארים היא קודם כל בית. בית לחבורה מופלאה, המחפשת דרך לעשות טוב בעולם, להתחבר לאדמה ולחברה הישראלית, ולקחת חלק פעיל  בהיסטוריה הארוכה של העם היהודי  ובסיפור הנפלא שלנו כאן בארץ.   
בפועל  הפרייארים הם בני נוער בכיתות ט-י'ב, המתנדבים בחקלאות במסגרת השומר החדש  מתוך חיבור לערכים של אהבת הארץ וערבות הדדית.    

 

אז למה "פרייארים"? 

השם פראיירים נולד לפני כמה שנים כשמתנדב שהגיע בפעם הראשונה לשטח, הטיח בפני המתנדבים האחרים שהם בעצם פראיירים, כי הם למעשה עובדים בחינם אצל חקלאי. אחד המתנדבים ענה לו  שאם להתנדב  ולסייע זה אומר להיות פראייר , אז הוא גאה להיות פראייר, ומאז השם דבק בנו. 

 

ומה בדיוק עושים? 

משפחת הפרייארים מתנדבת בחקלאות ומסייעת לחקלאים גם בעבודה הפיסית וחיזוק בידיים עובדות וגם מבחינה נפשית ומורלית – להראות שיש מי שמעריך את ההשקעה הרבה של החקלאות הישראלית ומעוניין שהיא תשגשג. חוץ מזה אנחנו גם מלווים ומדריכים קבוצות מתנדבים בשטח, מתפעלים אירועים של השומר החדש מבחינה לוגיסטית, ומי שעובר את גיל 18 יכול להשתלב בסיוע ישיר לחקלאים בחוות – בנוכחות, בשבתות התנדבות ועוד מלא דברים. בין לבין אנחנו לומדים יחד וחולמים על קהילה שמחוברת לאדמה ועם מאוחד!  

משפחת הפרייארים הולכת ומתרחבת וכיום מונה מעל 750 בני נוער מכל הארץ, המחולקים ל14 צוותים אזוריים.
בשנה החולפת עברנו את ה11000 ימי התנדבות בשטח (!) ולקחנו חלק משמעותי בהצלת ענף ההדרים שכמעט קרס בגלל הסגרים והמחסור בידיים עובדות.  

 

יו, איזה מרגש- איך מצטרפים? 

אז איך מצטרפים למשפחת הפראיירים?  

? יוצרים קשר עם אחראי הקליטה של האזור בו אתם גרים, ומצטרפים לקבוצת מתנדבים חדשים.

? עוברים שיחת הסבר קצרה (נהלי בטיחות וציפיות), ומגיעים לשטח.  

? לאחר שתי התנדבויות בשטח, מצטרפים למשפחת הפראיירים.  

? לאחר ההצטרפות, מגיעים לשטח ומרחיבים את מעגל הנתינה והאחדות.