מכינת השומר החדש 
חקלאות, התיישבות ואהבת הארץ

 מכינת השומר החדש רואה בחיבור לאדמה, לחקלאות ולהתיישבות כלי לחיזוק הזהות היהודית - ישראלית, זהות המשלבת את אהבת הארץ, פיתוח המידות והרוח ויצירת חברה ערכית.

מכינת השומר החדש משלבת לימודים בתחומי ציונות, מורשת ישראל, היסטוריה, ידיעת הארץ, פילוסופיה ועוד, לצד עבודה חקלאית מעשית שתעניק מיומנויות וכישורים ממשיים בתחומי הקיימות והחקלאות. במהלך המכינה מתקיימים מסעות חווייתיים, סיורים ומפגשים בשטח להכרת הארץ והחברה.

במכינה משולבת גם הכנה לשירות הצבאי, הן ברמה הפיזית והן ברמה המנטלית.

המכינה ממוקמת בחוות רון בכניסה לעיר ערד
 מכינה מעורבת - בנים ובנות, דתיים וחילונים, חלוצים וחלוצות


החזון שלנו!
השומר החדש הוא ארגון ציוני המחבר  בין עם ישראל, מורשתו ואדמתו, לטובת חיזוק הערבות ההדדית, האומץ האזרחי ואהבת הארץ.
מכינת השומר החדש היא מכינה לפיתוח מנהיגות ציונית חברתית, המחוברת לאדמתה ולמורשתה ופועלת מתוך אחריות לאומית וערבות הדדית בכלל תחומי החיים, בדגש על התיישבות וחקלאות. המכינה חורטת על דגלה את דגל ההתיישבות החברתית בפריפריה בכלל ובנגב בפרט ורואה במגורים באזורים אלו בחירה בחיים ערכיים של שליחות ציונית, חברתית והתיישבותית. המכינה מאמינה שגיבוש זהות יהודית - ישראלית, המאמינה בעם ובאדם, הוא צו השעה ושצריכים להיות שותפים בו כל גווני החברה הישראלית, דתיים חילוניים ומסורתיים מכל העדות, הדעות והאזורים. המכינה מכינה את חניכיה לחיים של שליחות למען הכלל – בצה"ל, בתפקידי פיקוד ובשאר החברה הישראלית. המכינה מאמינה בעומק אינטלקטואלי יחד עם עבודת מידות, חריצות והתמדה, ככלים של התפתחות אישית.


רוצה לפרוץ דרך ולהרגיש מהי חלוציות אמיתית?
ההרשמה למחזור ב' החלה - זו ההזדמנות שלך להצטרף אלינו! 

לפרטים נוספים והרשמה מלאו את הטופס
או צרו קשר טלפוני עם שיר
 רכזת הגיוס 050-8818206