חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

אות הנשיא להתנדבות מוענק לשומר החדש

קיבלנו את פרס נשיא המדינה. בתכל'ס הגענו כדי לקבל את האות עבורכם המתנדבות והמתנדבים ולהכיר תודה. הגעתם בבוקר ה - 7.10 ועד רגעים אלו לא הפסקתם.

מתנדבים ומתנדבות, חניכים ושותפים,

בחרתם להיות בכל מקום ״שהרים יד״ וביקש סיוע. תחת אש, בימים של גשם, סערה ושרב הבטחתם שאף משפחה חקלאית לא תישאר לבד.
במסירות רבה דאגתם שבשעתו הקשה מפעל החקלאות הישראלי יישאר איתן. היום יותר מתמיד מובנת חשיבותם כמגיני הארץ והגבולות, מפריחי השממות ומאכילי המדינה.
בכוחכם שמרתם שלא רק ישרדו את התקופה הזאת אלא יצאו ממנה מחוזקים ומלאי תקווה.
שנזכה להמשיך להיות ראויים ללוחמים בחזית, לנופלים ומשפחותיהם, לשבויים, לפצועים לכם המתנדבים ולאלו שממשיכים בכל יום לצאת אל השדה ולהבטיח שתהיה לנו מדינה חזקה, יפה ובטוחה, החקלאים״

מתרגשים להיות פה, בבית הנשיא, בין מקבלי אות הנשיא להתנדבות לשנת תשפ״ד.
מאז הקמתנו, אנחנו פועלים על פי חזון ברור: להוות תנועה ציונית המחברת בין עם ישראל, מורשתו ואדמתו, לטובת חיזוק הערבות ההדדית, האומץ האזרחי ואהבת הארץ.

עם תחילת המלחמה, הבנו שעכשיו זה זמן אמת. זה הזמן לנצל את כל המשאבים שלנו לטובת הארץ הזו, האדמה הזו, העם הזה. הרצון לתת מענה למגוון הבעיות: בחקלאות, הביטחון האישי, בחינוך, גרמו לנו למתוח גבולות ולפעול מצפון ועד דרום, היכן שיידרש עד שיימצא הפתרון. החל מחמ״ל לסיוע החקלאים והחקלאות הישראלית גם תחת אש, דרך הקמת פנימייה לתלמידי העוטף בעין גדי יחד עם ״אדם ואדמה״, ועד הקמת פרויקט ״משמר העם״ לחיזוק תחושת הביטחון האישי בחברה החרדית.

האות שאנחנו מקבלים היום מרגש אותנו. ההכרה שהצלחנו להגשים עוד קצת את חזוננו, לתת עוד קצת למען מדינת ישראל. אנחנו רוצים לומר תודה על הזכות ותודה לכל המתנדבים והמתנדבות ושותפינו לדרך שעזרו לנו לעשות, לשנות, להגשים. בלעדיכם, לא היינו יכולים לעמוד כאן היום.
מבחינתנו האות הזו היא רק ההתחלה לדברים גדולים נוספים שנזכה להגשים יחד.

תודה,
יואל זילברמן

השנה, בעקבות אירועי 7 באוקטובר והמלחמה שפרצה, הוחלט כי האות יוענק ליחידים, עמותות, עסקים או קבוצות שגילו רוח התנדבות מרשימה ופעלו לחיזוק חוסנו של העורף הישראלי בשגרה ובחירום. הארגון נבחר על פעילות הסיוע ומבצע הצלת המזון בזמן המלחמה.

למעלה מ-250 אלף מתנדבים בחקלאות גייס החמ״ל שלנו מאז פרוץ המלחמה שיצאו תחת אש להציל את התוצרת. באדם ואדמה התגייסו להקים פנימייה לתלמידי העוטף בעין גדי, ובנוסף הוקם פרויקט ״משמר העם״ לחיזוק תחושת הביטחון האישי בחברה החרדית.

אנחנו מודים לאנשי ונשות השומר החדש בעורף שהתגייסו ועבדו לילות כימים להפעיל את החמ״ל ולסייע בכל דרך, לאלפי המתנדבים והמתנדבות מצפון ועד דרום ומהעולם, חברות וארגונים, בתי ספר, חיילים וחיילות ואזרחים על ההירתמות יוצאת הדופן לחקלאות הישראלית ודאגה לביטחון המזון, לשותפינו לדרך ולתורמים שאיפשרו לזה לקרות.

תגובות

האימייל שלך לא יוצג באתר

הרשמו לניוזלטר שלנו ותישארו מעודכנים!

הגשת מועמדות למשרה:

אות הנשיא להתנדבות מוענק לשומר החדש

הגשת מועמדות למשרה:

אות הנשיא להתנדבות מוענק לשומר החדש