Search
Close this search box.

אדם ואדמה

חינוך. חקלאות

ניצנים | ערבה | תבור | גולן | חדש – פתחת ניצנה וחבל אשכול

רשת בתי ספר אדם ואדמה

רשת של אדם ואדמה מונה 4 בתי ספר ובשנה הקרובה ייפתחו שני בתי נוספים בפתחת ניצנה ובחבל אשכול. מה שמייחד את הרשת זו שיטת חינוך פורצת הדרך המשלבת לימודים, חיי קבוצה וקהילה ומגורים בקמפוס פנימייתי בניצנים, ערבה, תבור וגולן. אצלנו לומדים דרך הטבע והאדמה, במרחבים הפתוחים בין שדות וכרמים, לבגרות איכותית ומלאה במגמת אגרוטק ב- 4 שעות לימוד ביום. מידי בוקר יוצאים התלמידים שלנו לסייע לחקלאי האזור בעבודת האדמה ובשעות הפנאי הם נהנים משלל תוכניות ההעשרה, חוגים, טיולים, התנדבות בקהילה, פיתוח כישורים אישיים וחברתיים, ליווי והכוונה לחיים. 
אנו מאמינים כי החקלאות היא אבן יסוד משמעותית בעתידנו הלאומי ומתוכה עבודת האדמה היא הבסיס לערכים של מנהיגות, מצוינות ואחריות.

בית הספר אדם ואדמה זה לא עוד בית ספר והוא לא דומה לבתי הספר שאתם מכירים ... בואו להכיר מקרוב!

תלמידי כיתות ט'-י'
מחפשים בית ספר בסגנון אחר?

בואו ללמוד ולהתחבר דרך האדמה!

אדם ואדמה – מי אנחנו?

"כי האדם עץ השדה. ככל שיעמיקו שורשיו באדמה – רק השמיים יהיו הגבול ליכולותיו".
רשת אדם ואדמה הוקמה במסגרת השומר החדש, כתשובה למשבר החינוכי בארץ. מטרתנו לשלב בין חינוך לערכים עם שאיפה למצוינות והתנסות בעשיה חקלאית.
אנחנו מאמינים שיש ביכולתו של הדור הצעיר להוביל אותנו לחברה מעורבת, מכילה ומחוברת. מניסיוננו, אנו יודעים שהעצמאות והתושיה הנדרשים בעבודה חקלאית,
מקנים לכל תלמיד לא רק חוסן פיזי ומנטלי אלא גם כלים לחיים ומיומנויות של מנהיגות.
שיטת החינוך שלנו משלבת בין משימה אמיתית ללימוד ונחשבת לפורצת דרך בארץ ובעולם, תלמידינו, חילונים ודתיים המגיעים מכל רחבי הארץ, זוכים ליחס אישי,
כל אחד על פי צרכיו.

העבודה החקלאית

בכל בוקר, עם הזריחה, אנחנו יוצאים כקבוצת משימה לסייע לחקלאים. אנחנו שותלים, גוזמים, מעדרים וקוטפים במטעים, בחממות, בשדות ובמרחבי הטבע, יחד עם אנשי הצוות שלנו. שיתוף הפעולה עם החקלאים המקומיים מקרב אותנו אליהם, מעניק השראה ומהווה עבורנו מודל לחיקוי.

מצויינות לימודית

אחרי העבודה אנו לומדים לבגרות מלאה במגמת חקלאות בדגש על אגרוטק, לימודי רוח, אנגלית ומתמטיקה, וזאת במשך 4 שעות לימוד בלבד ביום, בצורה ממוקדת ואיכותית. הלימודים מועברים ע"י צוות מורים מקצועיים שאינם מוותרים לנו. הלימודים אחרי החוויה החקלאית מאפשרים לנו להתמקד, להיות בקשב וריכוז ולהבין שכל שיעור חשוב, ללא בזבוזי זמן, וכך אנו מגיעים להישגים גבוהים. לצד הלימודים בכיתה, אנחנו שמים דגש על מרכז למידה, על תגבורים ומרתונים לפני המבחנים, על למידה עצמאית ועל הקניית כלים ומיומנויות שמכינים אותנו להצליח.

תוכן ערכי

מעבר ללימודי הבגרות, אנו לומדים אחה"צ תוכן ערכי והרצאות מרתקות בנושאי זהות יהודית, ציונות, חברה ישראלית, פילוסופיה, ערבית ועוד לצד חוגי העשרה, אומנות ומוסיקה, יצירה ומלאכה. במהלך השנה אנחנו חוגגים יחד חגים ושבתות יוצאים לסמינרים, סיורים וטיולים. כמו כן, עוברים הכנה משמעותית לשירות הצבאי שכוללת כושר קרבי, דינמיקה קבוצתית והקניית מיומנויות לאורחות ולחיים בכלל.

טיולים נודדים בארץ

במהלך השנה, אנו יוצאים לטיולי שטח בנופיה המרהיבים של ארץ ישראל. אנו מטיילים עם כל הציוד על הגב וישנים בטבע, מבשלים במדורה ולומדים להסתדר בשטח. אנו לומדים על הטבע הארץ ישראלי, על בעלי החיים, הצמחים, ההרים, הגאיות והנחלים ופוגשים גם את אנשי הארץ. הטיולים מגבשים אותנו כקבוצה ויוצרים עבורנו חוויות בלתי נשכחות לכל החיים.

הגשת מועמדות למשרה:

רשת בתי ספר אדם ואדמה

הגשת מועמדות למשרה:

רשת בתי ספר אדם ואדמה