חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

לחוות. לעשות. להיפגש

תוכנית אלכסנדר זייד

תוכנית מנהיגות שנתית לתלמידי יב'

פאן עם ערכים: התכנית שתשדרג לכם את השנה האחרונה בתיכון ותהפוך אתכם לגרסה הכי טובה של עצמכם

אם אתם רוצים לחוות שנה עוצמתית, מפתחת ושופעת חוויות ... וגם לקחת חלק ביזמות חברתית, להתנדב, לטייל, להכיר את הארץ ולפגוש חברים חדשים - אתם חייבים להכיר את תוכנית זייד!

ארגון השומר החדש מזמין אתכם להצטרף תוכנית אלכסנדר זייד – תכנית המנהיגות הצעירה שמעניקה
כלים לבנייה וטיפוח אישיות מנהיגותית המונעת מתחושת שייכות ומחויבות לאשמה ולזהות ישראלית .
התוכנית מתפרסת על פני שנה החל מספטמבר 24 ועד אפריל 25  ומיועדת לתלמידי י"ב, בנים, בנות, דתיים וחילונים מכל הארץ שרוצים להשפיע, להוביל שינוי ולהיות משמעותיים באמת.

החלה ההרשמה
למחזור ה' 2025 תשפ"ה

מה בתוכנית אלכסנדר זייד?

סמינרים בסופי שבוע

שבעה סמינרים מרתקים במגוון נושאים הכוללים חווית שטח והכרת הארץ, מנהיגות אישית, שליחות, אתגרים בחברה הישראלית, מעגלי זהות, הגשמה ועוד. הסמינרים מתקיימים בסופי שבוע בין ספטמבר למאי, כל פעם במקום אחר וכוללים יום טיול, התנדבות חקלאית, בילוי, גיבוש ושיח משותף

התנדבות חקלאית

חניכי התוכנית לוקחים חלק בהתנדבות חקלאית ומעניקים סיוע לחקלאים בכל רחבי הארץ

חווית שטח והכרת הארץ

התוכנית כולל חוויות שטח והכרת הארץ: טיולים, סדנאות, סיורים ותצפיות במהלך השנה

בנייה והובלת מיזמים חברתיים

סדרת ימי עיון בנושאי יזמות והובלת פרויקטים חברתיים כולל ליווי אישי וקבוצתי משלב הרעיון ועד לביצוע.

החבר'ה של זייד

לתוכנית זייד מגיעים בני נוער מעולים מכל הארץ ומכל המגזרים: בנים, בנות, חילונים ודתיים שהמכנה המשותף להם הוא איכפתיות, רצון להשפיע ולקחת חלק בעשייה משמעותית

לוחות זמנים

מלבד הסמינרים, מתקיימים שלושה ימי עיון לאורך השנה המהווים את קורס היזמות הצעירה, בהם כל חניך וחניכה יוצרים, מפיקים ומוציאים לפועל את הפרויקט האישי שלהם.

חברים מספרים על תוכנית זייד

אייל
קרא עוד
נכנסתי לזייד עם שק ערכים אחד ויצאתי עם שק גדול פי שניים. הכרתי אנשים כל כך טובים! עושים, תורמים ומעוררי השראה, קיבלתי תחושת מלאות ומשמעות שלא מוצאים בהרבה מקומות. למדתי המון מהי אחראיות וכיום מבחינתי זה ערך מנחה.
דנה
קרא עוד
גיליתי את האהבה לעמל חקלאי, הכרתי את האדמה והארץ בדרכים הנכונות ולמדתי על עצמי כמה טוב אני יכולה לחולל. המקום שעשה לי סגירת לימודים מטורפת!! כל סמינר אני באורות ואין מספק מזה.
אוריה
קרא עוד
מקום שהביא לי חברים שגם אם אנחנו יוצאים לא במסגרת התוכנית זה משהו אחר, זה לא כמו בבית, זה חבר׳ה מכל הארץ וכולם אנשים טובים בצורה יוצאת דופן שרק מחפשים איפה להיות טובים יותר בעולם! אין מילים להודות כמה אני שמחה שזכיתי וכמה החוויה צריכה להגיע לכל שמיניסט ושמיניסטית.
גל
קרא עוד
בתחילת י״ב נרשמתי לזייד והתחלנו בסמינר פתיחה והיה מטורף טיילנו התנדבנו שמענו שיחות מטורפות ועשינו שבת ביחד חברה מכל הספקטרום של החברה הישראלית וזה היה מדהים, זה היה כיף לראות מישהו חילוני מסביר איך הוא נוהג לבלות בשישי בערב ומישהו דתי מסביר על הערך של שבת עבורו וכו..
שי
קרא עוד
בתחילת י״ב נרשמתי לזייד והתחלנו בסמינר פתיחה והיה מטורף טיילנו התנדבנו שמענו שיחות מטורפות ועשינו שבת ביחד חברה מכל הספקטרום של החברה הישראלית וזה היה מדהים, זה היה כיף לראות מישהו חילוני מסביר איך הוא נוהג לבלות בשישי בערב ומישהו דתי מסביר על הערך של שבת עבורו וכו..
ינאי
קרא עוד
במהלך הזמן עברנו עוד סמינרים וימי העשרה ועוד הרבה תכנים וכיף ביחד ולמדתי המון אם זה מהתכנים ואם זה מהאנשים. התכנית הפכה לי את השנה הזאת לשנה מדהימה אם זה בהרגשה הזו שכל חודש יש סמינר ולא משנה כמה עמוס בבית ספר ובחיים אז פעם בחודש לוקחים בריק של שלושה ימים, ובזה שהכרתי אנשים מטורפים שאם לא בתכנית כנראה לא הייתי נתקל בהם.

החוויות של זייד

דרושים בני ובנות נוער שאוהבים את הארץ והאדמה, שאכפת להם ממה שקורה סביבם. אם את כאלה - בואו למיונים!

לפרטים נוספים על התוכנית וימי המיוןאשכר 053-2444635 | רות 054-5600983

הגשת מועמדות למשרה:

תוכנית המנהיגות הצעירה בתיכון ​

הגשת מועמדות למשרה:

תוכנית המנהיגות הצעירה בתיכון ​